Wskazówki w jaki sposób utrzymać skórę

Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najporządniej, jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie wpływają porządnie na skórę. W następstwie tego wypada mieć pojęcie, czego nie robić, aby uniknąć problemów, jakie będą tego skutkiem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na buzi.
dr Irena Eris
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek oraz zaskórniaków. Także wielkim błędem jest nie używanie toniku, bądź też używanie go nazbyt okazjonalnie. Zadaniem toniku jest przywrócenie stosownego pH dla skóry, inaczej kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
fotoodmładzanie
Przed kupnem kosmetyku, trzeba dokumentnie przeczytać skład tego kosmetyku, bo na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, czyli zamiast być prawidłowiej będzie gorzej. Równie znaczącym jest przestrzeganie daty ważności i zgodne warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
porady wizażysty
Jednakże również nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, mimo że według etykiety jest jeszcze właściwy. Niemniej jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, albowiem bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. By zadbać porządnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednak kosztuje czas i pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz trzeba myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do rodzaju cery.