Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z trudnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości pojazdów na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność gospodarki miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.