Restaurants near Main Market Square

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, połączeń i duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Restaurants in Main Market Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film