hydrolat na włosy

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie używane, gdyż mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jakkolwiek i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.