Dobra restauracja włoska Kraków

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują równie pyszne dania takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć również mniej typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Posiłek we włoskim klimacie z całą pewnością powinien obejmować też wino. Kieliszek białego wina to dla Włocha reguła. nowa restauracja włoska w Krakowie Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film